„Gdzie mieszkają instrumenty?”


Odpowiedzi na pytanie o to gdzie mieszkają instrumenty postanowiliśmy poszukać w Filharmonii im. B. Hubermana w Częstochowie. Wybraliśmy się tam 9 marca 2015 roku. Pojechaliśmy do Częstochowy autokarem – i choć nie była to daleka podróż, bardzo nas cieszyło podróżowanie 😉
W Filharmonii poznaliśmy trzy instrumenty: obój, klarnet i fagot. A gdzie one mieszkają? Nie wiecie? W specjalnych, czarnych, wyłożonych aksamitem futerałach, które wyglądają całkiem jak walizki. Panowie muzycy zagrali dla nas piękne utwory Mozarta i innych wspaniałych kompozytorów. Zobaczyliśmy jak wyglądają stroiki tych instrumentów – i nie mówimy tu o żadnych ozdobach… Muzycy chcieli sprawdzić również nasz słuch: grali na jednym z instrumentów, a my mieliśmy zgadnąć, który to z nich. Doskonały w tym okazał się Dominik i Jaś, ale wszyscy próbowaliśmy naszych sił.
Wyjazd uważamy za udany!
Czekamy na następny…
PS. Dziękujemy również naszym przedszkolnym mamusiom za to, że pojechały z nami i czuwały nad naszym bezpieczeństwem.