Pani Krawcowa…


Gdy ubranko na ciebie nie pasuje
albo gdy coś ci się w nim popsuje,
na pewno pomoże ci pani krawcowa.
W swoim kuferku prawdziwe skarby chowa… (M. Plata)

imgp9701My mieliśmy okazję zajrzeć do takiego niezwykłego kuferka Pani Marty, która jest krawcową. Rzeczywiście kryły się tam rozmaite skarby: nici kolorowe, igły, naparstki, szpilki, nożyczki, tasiemki, guziczki, a nawet specjalne krawieckie mydełko.
Pani Marta opowiedziała nam na czym polega praca krawcowej, ale na opowieściach się nie skończyło. Pani krawcowa pokazała nam jak działa maszyna do szycia. Wspólnie wyczarowaliśmy poduszeczki dla naszych przedszkolnych lalek.
Pani Marcie dziękujemy za poświęcony nam czas i za to, czym się z nami podzieliła – było to dla nas piękne i ważne doświadczenie.
A wszystkim innym krawcom dziękujemy za ich precyzyjną pracę, której wytwory towarzyszą nam wszędzie 🙂