Informacja


Kochani Rodzice!
Jak już wiecie, na mocy rozporządzenia MEN z dnia 11 marca 2020 roku nowelizowanego dnia 20 marca 2020 roku, we wszystkich placówkach oświatowych wprowadzono ograniczenie ich funkcjonowania do dnia 10 kwietnia 2020 roku. Jednocześnie MEN zobligował nas do prowadzenia kształcenia na odległość. Nie jest to łatwe ani dla Was, ani dla nas. Wiemy jednak dobrze, że jest to dobry sposób przeciwdziałania zakażeniom COVID-19. Spróbujmy razem przejść przez ten niełatwy czas.
Zanim wszystko wróci do normy spróbujmy zrobić to, co najlepsze dla naszych dzieci, czyli….bawić się razem! W jaki sposób? Doskonale wiecie! Jako nauczyciele chcemy jedynie nieco ukierunkować te zabawy, by kształcić konkretne umiejętności. Na stronie będą pojawiać się propozycje zabaw, aktywności, linki do ciekawych stron.
Ułóżcie sobie domowy plan dnia, bo dzieci potrzebują rytuałów (pora na zabawę dowolną, pora na zajęcia dydaktyczne, plastyczne, muzyczne itp). Byłoby cudownie, gdyby była to stała pora dnia. Możecie narysować sobie plan dnia lub pobrać ze strony Pani Moni.

Kochani Rodzice, proszę o informację zwrotną na temat Waszego dostępu do przesyłanych materiałów. Przyślijcie, proszę, informację o tym czy macie dostęp do internetu, czy zamieszczanie propozycji zajęć na stronie internetowej Wam odpowiada, jakie macie możliwości techniczne – ankieta. Możecie zrobić to mailowo – przedszkoleantos@gmail.com lub odpowiedzieć na grupie Whatsapp.

My będziemy starały się, w miarę naszych możliwości, wyjść na przeciw Waszym potrzebom. Propozycje zajęć będą ukazywały się dzień wcześniej ok. godz. 17.00, tak, byście mogli się z nimi zapoznać i przygotować to czego będziecie potrzebowali.

Pamiętajcie, że jestem do Waszej dyspozycji. Możecie korzystać z nr telefonu przedszkola, maila lub Whatsapp’a.

Pozdrawiam Was serdecznie…