Piątkowa modlitwa.


Kochani!
Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Nie możemy wychodzić z domów #zostań w domu. Dlatego proszę Was o modlitwę w Waszych domach. W piątki Kościół gromadzi się by rozważać Drogę Krzyżową Pana Jezusa. W normalnych okolicznościach modliłabym się z Waszymi dziećmi w przedszkolu. Oglądalibyśmy obrazki i bralibyśmy dla siebie to, czego na tej drodze uczy nas Jezus. Dziś Wy, drodzy Rodzice, zostajecie katechetami. Pomódlcie się z dziećmi w domu. Znajdźcie kwadrans i opowiadajcie dzieciom o tym, co wydarzyło się w „pewien piątek”. Nie zostawiam Was w tym samych. Na szybko przygotowałam (z pomocą s. Asi) drogę krzyżową dedykowaną naszym dzieciom. Prosta, ale może pomóc pomodlić się i choć trochę zrozumieć… Celowo nie ma w niej wszystkich „elementów”, które występują w tradycyjnej drodze krzyżowej. Wiemy, że dzieci nie skupią uwagi dłużej niż 15 min. Obraz nie krzyczy, jest tylko spokojne rozważanie. Popatrzcie na Jezusa i posłuchajcie, czego nas uczy.
Pamiętam o Was wszystkich w codziennej modlitwie.
Z Bogiem.