Zdalnie – środa.


Szczęść Boże!
Poniedziałek, wtorek, środa… Jak ten czas szybko mija! Wiecie, Ktoś chce się z Wami spotkać. Sprawdźcie Kto, gdzie i kiedy! kliknij tutaj

Dziś Dzień Ziemi!
Zapraszamy do zabawy!

Starszaki
Temat dnia: Ochroń przyrodę.
Dzisiaj przygotowałam dla Was coś specjalnego. Wszystkie zadania są w pokazie. Niech ktoś dorosły czyta Wam wiadomości, a wy klikajcie na obrazki, oglądajcie filmy, zróbcie zadania i bawcie się dobrze. Mam nadzieję, że spodobają Wam się dzisiejsze zajęcia.
kliknij tutaj

Młodszaki
Temat dnia: Dzień Ziemi.
1.Zapraszam na zajęcia ruchowe o poranku dla dzieci 🙂 Dzisiejsza instrukcja do ćwiczeń tutaj.

2.Dzisiaj obchodzimy światowy Dzień Ziemi! Zacznijmy może od zagadek.
– Co to za złota świetlana kula, która swym ciepłem Ziemię otula? (Słońce)
– Kiedy po niebie wędruje nocą, dokoła niego gwiazdy migocą.
Raz jest jak rogalik, raz okrągły jak talerz.
Kiedy słońce wschodzi, wnet z nieba ucieka. (Księżyc)
– W dzień ich nie ujrzysz, chociaż są nad nami.
Można je zobaczyć nocą i wieczorami. (gwiazdy)
– Co to za okrągła planeta, na której bez wody,
tlenu i słońca nie byłoby życia. (Ziemia)

3. Swobodna improwizacja ruchowa przy piosence ,,To Ziemia.
Pytania do piosenki:
– Dlaczego nie warto mieszkać na Marsie lub na Wenus, tylko na Ziemi?
– Dla kogo domem jest Ziemia?
– Dlaczego Ziemia – dom musi być bardzo zadbany?
– Co możemy zrobić, aby zadbać o naszą Ziemię?
– Dlaczego Ziemia jest nazwana zieloną wyspą?

4. Burza mózgów„Ziemia prosi o pomoc”.
Pod spodem znajdziecie „dwie planety” –piękną i czystą jak również zanieczyszczoną. Czym różnią się te dwie planety? Zastanówcie się, na której z nich chcielibyście mieszkać i dlaczego? A także pomyślcie, jak można pomóc uwolnić zanieczyszczoną planetę spod góry śmieci i odsłonić jej naturalne piękno, którym są: czyste lasy, czysta woda, piękne kwiaty. Kilka sposobów już poznaliście.

5. Zabawa dydaktyczna – segregowanie śmieci, spod których została uwolniona Ziemia. Wrzucanie ich do wyznaczonych pojemników kolory: żółty – plastik, zielony – szkło, niebieski – papier, brązowy – odpady bio, czarny – odpady mieszane. kliknij tutaj

6.Praca plastyczna dla chętnych 🙂 Planeta Ziemia.
Potrzebne będą: szablon Ziemi do wydruku-kliknij tutaj, dwie kartki techniczne A4, rosnące farby w kolorze niebieskim i zielonym (sól, mąka i woda-przepis tutaj) patyczki do mieszania i nakładania farby, mikrofala lub piekarnik, na wykończenie pracy biała i czarna farba.
My do naszej pracy plastycznej, będziemy potrzebować farby rosnące w kolorze zielonym i niebieskim, ale barwniki, które są użyte w filmiku, nie są potrzebne. My po stworzeniu farb rosnących, dodajmy do jednej zieloną farbę, a do drugiej niebieską farbę plakatową. Gdy mamy już gotowe, wymieszane farby patyczkami nanosimy w odpowiednie miejsca, na naszej wydrukowanej planecie Ziemi, można porozcierać masę palcem lub małym pędzelkiem. Gdy mamy już pomalowaną całą planetę, gotową pracę wkładamy do mikrofali na ok. 1 min. Gdy nie macie Państwo mikrofali, sprawdzi się też piekarnik – wystarczy kilka minut w 180 stopniach. Praca po wypieczeniu zyska piękną strukturę naszej planety 3D.
Gdy już jest gotowa, białą farbą można nanieść atmosferę, a także zrobić czarne tło. Wszystkim, którzy zdecydowali się wykonać Naszą Planetę 3D życzę POWODZENIA! Pochwalicie się jak Wam wyszło przesyłając zdjęcia na Whatsapp.
Kto z Państwa nie wykona rosnących farb, proponuję nanieść na szablon Ziemi zwykłe farby plakatowe i wówczas praca będzie tak samo piękna.

Tyle na dzisiaj 🙂 Nie zapomnijcie wybrać się dzisiaj na świeże powietrze, w końcu dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ziemi! Dbajcie o Naszą Planetę i bawcie się dobrze. Pozdrawiamy, do jutra!