Zdalnie – piątek


Szczęść Boże!
Dziś już ostatni dzień naszego spotkania przed weekendem. Jakie macie plany? Pamiętajcie o świętowaniu 100 urodzin św. Jana Pawła II! Pamiętajcie o piosenkach: Lolek i Barka. Zaplanujcie coś ciekawego na sobotę i niedzielę. Nabierzcie sił na kolejny tydzień.

Starszaki
Temat dnia: Co wiemy o wiejskim podwórku?
1. Zapraszam do wykonania kilku ćwiczeń.
– „Traf do celu”– ćwiczenia z elementami rzutu. Dzieci stają na linii i otrzymują po trzy klocki. Rodzic ustawia w pewnej odległości pojemnik i dzieci kolejno rzucają klocki tak, by trafić do pojemnika.
– „Lusterka”– dziecko siedzi na przeciwko drugiej osoby, jedna osoba z pary pokazuje minę, a druga stara się ją powtórzyć. Po każdym pokazie osoby zamieniają się rolami.

2. Przygotowałam dla Was grę, która sprawdzi Waszą pamięć 😉 Kliknij tutaj i baw się dobrze!

3. Wykonaj karty pracy.

4. Poćwiczmy czytanie – kliknij tutaj – wydrukuj s.15 i s.29. Wytnijcie proszę narzędzia ogrodnicze i napisy. Ułóżcie w pary przedmiot i jego nazwę.

Młodszaki
Temat dnia: Domy zwierząt wiejskich.
1. Poranna porcja ćwiczeń dwójkami – kliknij tutaj.

2. Wiersz I. Fabiszewskiej „Domy zwierząt”.
W chlewiku mieszka świnka, korytko stoi tam,
a w budzie siedzi piesek, nie lubi gdy jest sam.
W kurniku kury gdaczą, nocą na grzędach śpią,
a konie stoją w stajniach i głośno czasem rżą.
A krowy? Pewnie wiecie, obora to ich dom.
Gdy wrócą już z pastwiska, to mruczą piosnkę swą.

Rozmowa na temat wiersza:
– O jakich zwierzętach była mowa w wierszu?
– Jak nazywa się dom świnki (psa, konia, kury, krowy)?
– Jakie jeszcze inne zwierzęta mogą mieszkać w kurniku?

3. Obejrzyjcie krótką bajkę edukacyjną pt. ,,Gdzie ja mieszkam?” Następnie wykonajcie kartę pracy. Waszym zadaniem jest połączenie zwierząt z ich domami.
Bajka jest tutaj
Karta pracy tutaj.

4. Wiecie już jakie zwierzęta mieszkają na wsi, jakie dobra nam dają, jak nazywają się rodzice i ich dzieci, dzisiaj poznaliście nazwy domów, w których mieszkają wiejskie zwierzęta. Chciałabym wam jeszcze pokazać, jak wyglądają ślady, które zostawiają wiejskie zwierzęta.
Przyglądamy się śladom. Poniżej zamieszczam ślady wiejskich zwierząt. Przyjrzyjcie się dokładnie jak wyglądają? Może wiecie, które zwierzęta je zostawiły? Spróbujcie zgadnąć, który ślad należy do: krowy, konia, psa, kaczki, kota, a który do kury. W razie potrzeby, poproście rodziców o pomoc. Porównajcie je ze sobą, czym się różnią? Czy są podobne do siebie? Jak tak to które? kliknij tutaj

5. Zadanie dla chętnych. Jak już się uporaliście z odgadywaniem, poćwiczcie swoją pamięć. Przygotujcie kredkę lub pisak i połączcie ślady z ich właścicielami. W linku jest to zabawa nr 3. Powodzenia! kliknij tutaj

6. Zbliża się weekend. Może mielibyście ochotę pokolorować, jak tak, mam dla was propozycję kolorowanek związanych z tematem. Kolorowankę można wydrukować, ale także pokolorować online. Nie musicie oczywiście kolorować wszystkich.
tutaj
tutaj
tutaj
tutaj

Tyle propozycji przygotowałam dla Was na dzisiaj. Mam nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie. Odpocznijcie w weekend i wracamy w poniedziałek!