Zdalnie – wtorek


Szczęść Boże!
Witajcie w ten piękny majowy dzień. Jak się dziś czujecie?
Kończy się już powoli okres wielkanocny w kościele. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Zapraszam Was na katechezę – kliknij tutaj.
Pamiętacie o kim mówimy w tym tygodniu? Myślę, że tak. Zapraszam więc do zabawy!

Starszaki
Temat dnia: Jak nasi rodzice.
1. Jak zawsze zaczynamy od ćwiczeń ruchowych. Zapraszam do zabawy z kołem. Kliknij i wykonuj wylosowane ćwiczenia – kliknij tutaj.

2. Nauczmy się piosenki dla mamy i taty – kliknij tutaj.
„Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato!”
Uczyliście mnie chodzić
Uczyliście mnie mówić
Jak się zachowywać
Jak zwracać się do ludzi
Ja mogę na Was liczyć
Wiem, że mi pomożecie
Najlepszych mam rodziców
Na całym wielkim świecie
Dziękuję mamo, dziękuję tato,
Za każdą zimę, za każde lato
Dziękuję mamo, dziękuję tato
Za to, że macie dla mnie czas
Bardzo kocham Was
A najpiękniejsze chwile
Są kiedy mnie tulicie
Dajecie mi buziaki
Idziemy tak przez życie.
Co mogę dla Was zrobić?
Jak mogę się odwdzięczyć
Jesteście w moim sercu
Będziecie w mej pamięci.

3. Wykonajcie zadania w kartach pracy:

4. Ćwiczenia w porównywaniu wzrostu. Ciekawa jestem czy bardzo urośliście w tym czasie, kiedy się nie widzimy. Myślę, że bardzo. Kto z Was ma w swoim domu miarkę, na której zaznacza swój wzrost? Dzisiaj będziemy się mierzyć. Potrzebna nam będzie do tego miarka. Poproście kogoś dorosłego, aby pomógł Wam zmierzyć Wasz wzrost – może zmierzy się cała rodzina? Kto jest najwyższy, a kto najniższy? Jeśli macie rodzeństwo możecie stanąć do siebie plecami i sprawdzić kto jest wyższy…
Wykonajcie zadanie w karcie pracy.

5. Zabawa „Jak nasi rodzice”. Dzieci poruszają się w rytm muzyki – kliknij tutaj. Na przerwę w muzyce i hasło: jak mama naśladują czynności wykonywane przez mamę. Na hasło: jak tata – czynności wykonywane przez tatę.

6. Zapraszam Was – jeśli macie jeszcze siły – do wykonania kart pracy (1 i 2), aby je pobrać kliknij tutaj.

7. Na koniec proponuję zrobienie laurki dla mamy. Potrzebna nam będą: kolorowa kartka, żółta farba, pędzel, makaron świderki, klej – najlepiej magic. Możecie wydrukować kartkę z napisem lub napisać coś sami dla mamy. Pod napisem – na środku – malujemy kółko żółtą farbą. Bierzemy też ok.9 makaronów i malujemy je farbą na żółto. Kiedy będą suche przyklejamy je dookoła kółka – i tak powstaje nam słoneczko. Coś takiego…

Młodszaki
Temat dnia: Moja mama.
1. Dzisiaj dla odmiany z rana proponuję ćwiczenia w miejscu. Potrzebna będzie gazeta – kliknij tutaj.

2.Opis obrazka. Poniżej znajdują się dwa obrazki, na których są… no właśnie, jak myślicie moi kochani? Oczywiście, że mama i tata w różnych sytuacjach. Zadanie wasze polega na opisaniu wyglądu osób, przedstawionych na rysunkach, oraz sytuacji w jakiej się znajdują, co robią?

3. Zapraszam na krótką przerwę muzyczną, podczas której będzie potrzebna gazeta z porannych ćwiczeń. Dzieci melodię zabawy znają, także bawcie się dobrze – kliknij tutaj.

4. Każdy z was doskonale zna swoją mamę. Wie jak wygląda, jak ma na imię, co lubi robić, jak lubi spędzać czas – wiecie jaka ona jest. Oczywiście najukochańsza, najwspanialsza, najlepsza, najpiękniejsza i same same najJBo wszystkie mamy są dla was najwspanialsze. Mam dla was zagadki, związane z tym, jaka może być mama? Na obrazku znajdują się zwierzęta, które posiadają różne cechy, np. myszka jest cicha, sowa mądra, itp. Zadanie wasze polega na tym, aby postarać się odpowiedzieć, korzystając z podpowiedzi jakim jest zwierzę- jaka jest mama. W razie czego proszę rodziców o naprowadzenie dzieci na dany trop. Proszę zwrócić uwagę, aby dzieci mówiły pełnymi zdaniami, np. moja mama jest łagodna jak baranek.

5. Posłuchajcie opowiadania Dla Ciebie mamo i odpowiedzcie na pytania dotyczące tekstu.
I. Dla ciebie kwiaty kwitną na łące, dla ciebie wieje ciepły wiatr, dla ciebie niebo jest błękitne, dla ciebie śmieje się cały świat.
II. Dla ciebie świecie złociste słońce, dla ciebie gwiazdy nocą lśnią, dla ciebie ptaki śpiewają wiosną, dla ciebie śmieje się cały świat.
Pytania dotyczące tekstu.
– Jak myślicie, o kim jest wiersz?
– W jaki sposób możemy okazać miłość mamie?

6. Przypomnijcie sobie naszą wczorajszą piosenkę – kliknij tutaj.

7. Przesyłam Państwu link do jednej z naszych zabaw w przedszkolu. Myślę, że śmiało możecie się w nią pobawić w domu – kliknij tutaj.

Bawicie się dobrze i bądźcie zdrowi. Pozdrawiamy, do jutra 🙂