Zdalnie – poniedziałek


Szczęść Boże!
Witajcie Kochani!
Czy wszyscy wiedzą jaki mamy dziś dzień? Tak?! Dziś Dzień Dziecka!
Mam nadzieję, że to będzie wspaniały dzień dla wszystkich…
Rodzice przygotowali dla Was na pewno mnóstwo niespodzianek. Bawcie się dzisiaj dobrze i dużo się śmiejcie. Niech to będzie dzień pełen dobrej zabawy.
A jeśli ktoś z Was ma ochotę także na zabawy z nami to zapraszam 🙂
Dla każdego, kto się dzisiaj super bawił mam niespodziankę na końcu wpisu 😉

Starszaki
Temat dnia: Dzień Dziecka!
1. Trochę dobrej zabawy przy muzyce 🙂 – kliknij tutaj.

2. Zobaczcie prezentację przygotowaną na Dzień Dziecka – są tam życzenia dla Was, film o prawach dziecka, piosenka, zadania i jeszcze inne rzeczy. Zapraszam – kliknij tutaj.

3. Zachęcam do zabawy na podwórku. Wspaniale byłoby zrobić „Polowanie na bańki”. Potrzebne do tego będą: „miecz” z balonika kreatywnego lub wycięty z kartonu (może to być również kwiatek – dla dziewczynek), bańki mydlane oraz piosenka – kliknij tutaj. Puszczamy muzykę, puszczamy bańki, a dzieci starają się złapać wszystkie kwiatkiem lub mieczem. Dobra zabawa gwarantowana!

4. Wiem, że każdy przedszkolak lubi wyzwania. Zapraszam do gry w memory. Kto znajdzie najwięcej par? kliknij tutaj

5. Jest jeszcze teleturniej. Sprawdźcie Waszą wiedzę na temat praw dziecka 🙂 – kliknij tutaj.

6. Jeśli chcesz coś pokolorować to tutaj znajdziesz kolorowankę do wydrukowania.

7. Może masz ochotę na jeszcze jedno zadanie? Kliknij tutaj i wydrukuj.

8. Pamiętajcie dzisiaj również innych dzieciach – tych które mieszkają daleko stąd, które mają mniej. Pomódlcie się za wszystkich Waszych kolegów i koleżanki. Niech każde dziecko radośnie i szczęśliwie przeżywa swoje dzieciństwo. Odmówcie w ich intencji modlitwę „Aniele Boży”.
Zaśpiewajcie jeszcze raz piosenkę Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci” – kliknij tutaj.

Młodszaki
Temat dnia: Tolerancja.
Na początek życzenia. Zakręćcie kołem i poproście rodziców, aby przeczytali, czego Wam życzę. Wszystkiego tego, co wykręciliście i jeszcze więcej w dniu Waszego Święta! kliknij tutaj

1. Zapraszam na poranną gimnastykę. Zadaniem dzieci jest poruszanie się zgodnie z rytmem muzyki.

DoReMi

2. Obejrzyjcie wspólnie z rodzicami obrazki, które dla was przygotowałam. Są na nich dzieci, z różnych stron świata. Spróbujcie opisać jak wyglądają dzieci, co robią ? Wiecie może z jakiego kraju pochodzą? Czy wszyscy są tacy sami? Czy wy jesteście do nich podobni? Jeśli tak – to w czym?

3. Zanim posłuchacie opowiadania, które przeczyta wam mama lub tata, spróbujcie opowiedzieć coś o sobie. Jak macie na imię? Jak wyglądacie? Ile macie lat? Co lubicie robić? Co was cieszy?
Opowiadanie A. Widzowskiej pt. ,,Inny.”
Do grupy Ady dołączył nowy przedszkolak. Pani przedstawiła go dzieciom i powiedziała, że ma na imię Anuj. Nikt nie chciał się z nim bawić, bo wyglądał inaczej niż wszyscy: miał ciemną skórę i czarne oczy, tak czarne jak nocne niebo. Chłopiec siedział w kąciku i rysował coś na kartce. – To piesek? – zapytała Ada, przyglądając się rysunkowi. – Tak, mój dog – odpowiedział chłopiec i dorysował żółte słońce. Ada znała to angielskie słowo i wiedziała, że dog to znaczy pies. Zawsze marzyła o jakimś zwierzątku, ale niestety, była uczulona na sierść i po spotkaniu z psem lub kotem od razu zaczynała kichać. – Nie baw się z nim – szepnęła jej na ucho Kasia. – On jest z innego kraju. – Jest miły – powiedziała Ada. – I ładnie rysuje. Od tej pory Ada i Anuj często bawili się razem: układali wieże z klocków, budowali zoo i ustawiali w nim plastikowe zwierzątka, kręcili się na tej samej karuzeli. Chłopiec znał dużo dziwnych słów, których Ada nie rozumiała, ale z radością uczyła go wymowy polskich słów. – To jest huśtawka, potrafisz powiedzieć? – Fuś… fuś… fuśtajka – próbował wymówić Anuj. Ada również nauczyła się nowych słów po angielsku i dowiedziała się, że Anuj urodził się w Indiach, a jego imię znaczy „młodszy brat”. – Ja mam starszego brata Olka, ale jak chcesz, to możesz być moim młodszym braciszkiem – zaproponowała. Zbliżały się Dzień Babci i Dzień Dziadka, więc dzieci przygotowywały przedstawienie. Kilkoro z nich nie chciało występować razem z nowym kolegą. – Ja nie będę z nim tańczyć – naburmuszyła się Ola. – Moja mama powiedziała, że on jest z dzikiego kraju – stwierdził Jaś. – A mój tata mówi, że oni jedzą palcami. – Nieprawda! Anuj był u nas w domu z mamą i tatą. I wcale nie jedli palcami! – odezwała się Ada. Słysząc to, pani poprosiła, żeby dzieci usiadły w kółeczku na dywanie, i opowiedziała im bajkę o króliczku Trusiu. Truś był czarny, chociaż wszystkie króliki w stadzie były białe. Okazało się jednak, że czarny królik był najodważniejszy ze wszystkich i to właśnie on uratował Białe Uszate Królestwo. – Nie wolno się z nikogo śmiać i mówić, że jest inny lub gorszy. Na świecie żyje wielu ludzi, którzy różnią się kolorem skóry, mową i zwyczajami. Ważne, żebyśmy się od siebie uczyli i pomagali sobie wzajemnie. Ada podeszła do Anuja i wzięła go za rękę. – On jest moim młodszym bratem – powiedziała. – I razem zagramy babcię i dziadka w naszym teatrzyku! Okazało się, że Anuj ma śliczny głos i potrafi śpiewać jak skowronek. W dodatku nauczył się na pamięć trudnego wiersza po polsku i ani razu się nie pomylił. Największe wrażenie jednak zrobili na wszystkich babcia i dziadek Anuja. Byli ubrani kolorowo jak motyle i poczęstowali dzieci indyjskimi ciasteczkami. Gdyby wszyscy na świecie byli tacy sami, nie działoby się nic ciekawego.
• Rozmowa kierowana na podstawie opowiadania:
– Kim był nowy przedszkolak w grupie Ady?
– Jak dzieci zareagowały na nowego kolegę?
– Jak mógł się czuć Anuj, gdy dzieci nie chciały się z nim bawić?
– Jaką bajkę opowiedziała pani dzieciom?
– Czy wszyscy muszą być tacy sami?

Czy wy wiecie co oznacza słowo tolerancja? Tolerancja polega na akceptowaniu inności jakiejś osoby: przyjmujemy ją taką, jaka jest, nawet jeśli ma inny kolor skóry, inaczej wygląda czy się ubiera inaczej niż my. Tak jak każdy kwiat jest inny, tak również każdy człowiek jest inny. Wtedy, gdy ludzie wzajemnie sobie pomagają, troszczą się o siebie i są dla siebie dobrzy, tworzą piękny bukiet kwiatów. Powtórzcie proszę słowo tolerancja – dzieląc je rytmicznie (na sylaby). Postarajcie się zapamiętać to słowo, a także jego znaczenie, które znaczy bardzo wiele.

4. Posłuchajcie piosenki pt. ,,Kolorowe dzieci.

5.Karta pracy:

6. Znajdź parę – kliknij tutaj.

A teraz obiecana niespodzianka z początku strony 🙂 Certyfikat dla SUPER dziecka!
Wszystkim raz jeszcze życzymy dobrej zabawy! Do jutra!