Zdalnie – wtorek


Szczęść Boże Wszystkim!
Wszyscy dobrze bawili się w Dniu Dziecka? Mam taką nadzieję. Z pewnością był on niezapomniany i pełen atrakcji. Niech taki też będzie każdy następny 🙂
Dziś zapraszam na kolejną porcję zabaw!

Starszaki
Temat dnia: Piłka dla wszystkich.
1. Na początek dobra gimnastyka – kliknij tutaj.

2. Posłuchajcie opowiadania i odpowiedzcie na pytania.

3. Przeczytajcie tekst umieszczony w książce – kliknij tutaj.

4. Macie ochotę potańczyć? Zapraszam! kliknij tutaj

5. Co to jest tolerancja? Czy spotkaliście się już z tym słowem? Tolerancja oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności: dla cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów, postępowania – choćby były zupełnie inne niż nasze. Czy, Waszym zdaniem, chłopcy z opowiadania byli tolerancyjni? Czy znacie jakieś przypadki braku tolerancji? Czy należy wyśmiewać się z kogoś, dlatego że jest gruby, jeździe na wózku…?

6. Zabawa dydaktyczna „Możemy pomóc innym”.
Czy spotkaliście w swoim życiu osoby niepełnosprawne? Zobaczcie ilustracje i powiedzcie jaka niepełnosprawność dotknęła te osoby (niewidomi, głuchoniemi, niepełnosprawni ruchowo). Przyjrzyjcie się też drugiej serii obrazków – dopasujcie atrybuty i udogodnienia przygotowane dla osób niepełnosprawnych. Co Wy możecie zrobić dla osób niepełnosprawnych – jeśli takich spotkacie?

7. „Znaki dla niewidomych”. Poproście Rodziców, aby pokazali Wam jakieś opakowanie po lekarstwach. Poszukajcie na nich oznaczeń dla osób niewidomych. Nie szukajcie wzrokiem. Zamknijcie oczy i dotykajcie delikatnie opakowanie. Wyczujecie pod palcami pewien kod – to kod Braille’a.
Wydrukujcie kartę pracy – zobaczcie jak wygląda ten alfabet i spróbujcie napisać w ten sposób swoje imię.

8. Jeszcze jedno zadanie – tym razem karta pracy 😉

9. Proponuje każdemu z Was jeszcze piosenkę „Skarb” – każdy z Was jest takim skarbem. Każdy inny i bardzo cenny! Nawet jeśli inni nie zobaczą w Was tego wszystkiego co w sobie nosicie – pamiętajcie Pan Bóg zna Was najlepiej i jesteście Jego skarbami! kliknij tutaj 🙂

Młodszaki
Temat dnia:Dzieci takie jak my.
1. Żyj zdrowo na sportowo! Zakręć kołem i dokładnie wykonaj ćwiczenie – kliknij tutaj.

2. Wysłuchaj piosenki pt. ,,Jesteśmy dziećmi” i odpowiedz na pytania dotyczące tekstu.
1. Czy jesteś z Afryki,
Czy też z Ameryki,
Nie jest ważne gdzie mieszkamy,
Bo jesteśmy tacy sami.
Ref: Jesteśmy dziećmi! Chcemy miłości!
Jesteśmy dziećmi! Chcemy radości!
Chcemy by często tulono nas
I żeby miło płynął nam czas.
2. Czy mówisz po polsku,
Czy też po japońsku,
Wszyscy dobrze rozumiemy,
Czego tak naprawdę chcemy.
Ref: Jesteśmy dziećmi! Chcemy miłości!
Jesteśmy dziećmi! Chcemy radości!
Chcemy by często tulono nas
I żeby miło płynął nam czas.

Pytania do tekstu:
-Czego chcą dzieci?
-Czy ważne jest to, gdzie mieszkamy? A jak nie – to dlaczego?
-Czy to czego dzieci chcą zależy od języka w którym mówią?

Wczoraj poznaliśmy bardzo ważne słowo, jakim jest tolerancja. Wiemy już, że tolerować znaczy szanować innych takimi, jakimi są. Szanować ich zainteresowania, ich wygląd-który jak wiemy różni się niekiedy od naszego, a także to jakimi są ludźmi, pozwolić być szczęśliwym temu, kto różni się od nas. Każdy z was jest dzieckiem, i nie ważne, w jakim kraju się urodziliście, nie ważne jaki macie kolor skóry, każdy z was tak samo chce i lubi  się bawić, chce być przytulany i każdy z nas rodzi się, mając prawo do bycia szczęśliwym.

3. Przygotowałam dla was różniące się od siebie wyglądem małpki. Obejrzyjcie proszę dokładnie wszystkie małpki i powiedzcie jak wyglądają, czym różnią się od siebie? Opisując małpy, używajcie pełnych zdań, a nie pojedynczych wyrazów, np. Ta małpka jest chuda, ta małpka jest pulchna ta małpka jest smutna, ta małpka jest wesoła itd. Czy wygląd decyduje o tym, czy ta małpka jest miła czy nie? Albo czy lubi banany? Jak myślicie-dlaczego nie?

4. Pora na przerwę, zakręć kołem i wykonaj starannie podane ćwiczenie, które wylosujesz – kliknij tutaj.

5. Zapraszam was do wspólnej zabawy przy piosence ,,Indiański taniec”.

Zachęcam was oczywiście także do zabaw na świeżym powietrzu. Podczas pobytu na dworze, można pobawić się w zabawę pt. ,,Emocje”. Polega ona na tym, żeby całym ciałem – nie tylko miną pokazać, jak wygląda ktoś kto jest szczęśliwy, smutny, przestraszony, zdziwiony, zły, itp.

Życzymy udanej zabawy i miłego dnia! Do jutra!