Zdalnie – czwartek


Szczęść Boże, Kochani.
Czy dobrze się bawiliście wczoraj?
Od dzisiaj zaczynamy przygotowania do naszego zakończenia roku przedszkolnego 🙂 Podczas Mszy Świętej będziemy śpiewali piosenki. Dzisiaj przypominamy sobie jedną z nich – kliknij tutaj.

Starszaki
Temat dnia: Bezpieczne wakacje.
1. Zapraszam na ćwiczenia poranne – kliknij tutaj.

2. Dziś ciąg dalszy naszych przygotowań do wakacji. Wiemy już gdzie możemy pojechać, czym możemy pojechać, ale czy wiemy jak się zachować? Kiedy i jak wzywać pomoc? Myślę, że warto sobie to wszystko przypomnieć. Pomoże nam w tym prezentacja – kliknij tutaj.

3. Zabawa ruchowa „Rysowanie”. Dzieci poruszają się po pokoju w rytmie piosenki – kliknij tutaj. Podczas przerwy w muzyce rodzic mówi jaką częścią ciała i co mają narysować, np. głowa rysuje chmurkę, łokieć rysuje drzewo, kolano rysuje ślimaka, pięta rysuje kwiatka, palce rysują słoneczko itp.

4. Zabawa „Co jest niezbędne?”. Wydrukujcie karty obrazkowe i porozcinajcie je. Rozłóżcie karty na dywanie. Dzieci na chwilę zamykają oczy i wyobrażają sobie, że są rozbitkami na bezludnej wyspie. Na plaży (naszym dywanie) leży kilka przedmiotów wyrzuconych przez morze. Dzieci mogą zabrać ze sobą wybierają tylko 3 przedmioty, które byłyby im potrzebne i wyjaśniają dlaczego właśnie to. Potem można jeszcze pobawić się, że dzieci segregują obrazki na te, które ich zdaniem są potrzebne i niepotrzebne na bezludnej wyspie.

5. Teraz jeszcze kilka kart pracy:

5latki, Przygotowanie…, s.78 – kliknij tutaj

6. Jeszcze propozycja tańca i piosenki dla chętnych – kliknij tutaj.

7. Ostatnia propozycja na dzisiaj to quiz – kliknij tutaj.

Młodszaki
Temat dnia: Autobus w barwach wakacji.
1.Zaczynamy jak zwykle od gimnastyki. Dzisiaj proponuję zabawy nad wodą.
Ćwiczenia w pozycji leżącej:
• Deska – dzieci leżą na brzuchu, mają proste ręce wyciągnięte przed siebie, proste nogi unoszą nad podłogę i opuszczają.
• Pływanie żabką – dzieci w leżeniu na brzuchu naśladują pływanie – energicznie wykonują ruchy rękami i nogami.
• Styl grzbietowy – dzieci w leżeniu na plecach, prostują ramiona za głową, przesuwają je szerokim łukiem po podłodze w stronę ciała i unoszą ręce górą do początkowej pozycji przy głowie.
• Rowerki wodne – dzieci w parze z rodzicem leżą na plecach, stykają stopy ze stopami partnera, uginają jedną nogę, a drugą prostują naprzemiennie – jak przy pedałowaniu na rowerze.
Ćwiczenia w pozycji siedzącej.
• Wiosłowanie – dzieci w parze z rodzicem siadają na podłodze w rozkroku, z prostymi nogami, łączą stopy ze stopami partnera, chwytają się za ręce i lekko pociągają, wykonując lekki skłon i wychylenie do tyłu.
Ćwiczenia w pozycji stojącej.
• Pływanie kraulem – dzieci wymachują prostymi ramionami naprzemiennie, do przodu oraz do tyłu, z lekkim pochyleniem tułowia w przód i w tył.
• Przeciąganie się – dzieci, po wyjściu z namiotu, wykonują w staniu, z lekko rozstawionymi nogami, wymachy ramion w górę, w przód i na boki.
• Wspinaczka – dzieci wykonują marsz w miejscu z wysoko uniesionymi kolanami, uderzają lekko prawą dłonią w lewe kolano i lewą dłonią w prawe kolano.

2. W poniedziałek poznaliśmy pojazdy, którymi możemy pojechać, np. właśnie na wakacje. Jednym z takich pojazdów, jest autobus. Wysłuchajcie piosenki i śpiewajcie wspólnie, naśladując odgłosy, np. trąbiącej trąbki bądź wycieraczek – kliknij tutaj.

3. Zabawa dydaktyczna „Koła”. Potrzebne będą po 2 zestawy kół w 3 kolorach – żółtym, zielonym i niebieskim oraz koła w trzy różne wzory – kropki, paski oraz fale.
Rodzice układają koła w trzech kolorach w szeregu, a koła we wzory w rzędzie. Zadaniem dzieci jest odwzorowanie ułożenia, a następnie ułożenie kół już tylko wg instrukcji słownych, np. koło zielone jest pierwsze w szeregu, drugie w szeregu jest koło żółte, trzecie niebieskie. Pierwsze w rzędzie jest koło w fale, drugie w rzędzie jest koło w paski, trzecie w rzędzie jest koło w kropki. Proponuję zabawę powtórzyć kilka razy, wg własnego pomysłu.

4. Praca plastyczna „Wakacyjny relaks”. Potrzebny będzie papierowy talerzyk, farby plakatowe w kolorze żółtym i niebieskim, parasol koktajlowy, kawałek kartoniku, kredki, klej, plastelina, muszelki, które kiedyś może udało wam się przywieźć z nad morza 🙂
Przygotowany papierowy talerzyk przedzielcie na dwie części żółtą kredką – jedną część pomalujcie na niebiesko-będzie to morze, a drugą na żółto-będzie to plaża. Podczas gdy nasza plaża będzie schła, przygotujcie kocyk, który nakleimy po wyschnięciu-na kawałku sztywnego kartoniku kredkami narysujcie wzór, jaki najbardziej wam się podoba, a z plasteliny ulepcie małą kuleczką, która będzie piłką, do gry na plaży. Gdy plaża już wyschła za pomocą kleju przyklejcie kocyk na plażę, obok piłkę, a także jak macie przy kocyku parasol koktajlowy (można przykleić przy pomocy żółtej plasteliny). Super jak udało wam się znaleźć muszelkę i również nanieść ją na waszą plażę. Ściąga poniżej. Powodzenia!

5. Przyszedł czas na zadanie. Pokoloruj wg kodu.
kliknij tutaj
kliknij tutaj

6. Może masz ochotę ułożyć puzzle? – kliknij tutaj

7. Nauczcie się proszę razem z rodzicami jeszcze jednej wakacyjnej piosenki – kliknij tutaj.

Na dzisiaj to już wszystko. Dobrego dnia. Do jutra!