Zdalnie – wtorek


Szczęść Boże!
Jak się macie? Dziś spotykamy się z Wami przed ostatni raz… Od czwartku – upragnione wakacje. Mam nadzieję, że wszyscy odpoczniecie i we wrześniu spotkamy się już w przedszkolu…
Dziś święto wszystkich tatusiów. Pamiętajcie żeby ich mocno uściskać, wręczyć laurkę i zrobić tacie jakąś przyjemność – co to będzie wiecie najlepiej sami 🙂
My składamy wszystkim Tatusiom serdeczne życzenia. Dobrze, że jesteście! Dla Was piosenka – kliknij tutaj.
Tymczasem pośpiewajcie piosenki, które przygotowujemy na Mszę Świętą – te, które wstawiłam wczoraj 😉
A dziś kolejna porcja zabawy…

Starszaki
Temat dnia: Liczymy patyczki.
1. Poćwiczmy troszkę… – kliknij tutaj.

2. Powspominajmy troszkę jak było w przedszkolu – zaśpiewajcie piosenkę z wczoraj (Na zawsze zapamiętasz, ze strony MAC). Co wy zapamiętacie z przedszkola? Kogo pamiętacie?

3. Zabawa „Liczymy patyczki”. Potrzebne nam będą liczmany 10 szt. (patyczki, kredki – cokolwiek), liczby i znaki matematyczne +, -, =.
Na początek niech dzieci ułożą z patyczków figury geometryczne: kwadrat, trójkąt, prostokąt. Ile patyczków potrzebujemy, aby powstał kwadrat? Ile by ułożyć prostokąt? A trójkąt?
Teraz możemy posegregować patyczki wg kolorów. Dzieci mówią ile jakich mają patyczków, np. 3 zielone, 4 niebieskie i 3 żółte to razem 10 patyczków. Następnie układają do tego działanie: 3 + 4 + 3 = 10.
W dalszej części odkładamy patyczki, np. żółte. 10 odjąć 3 to 7. I układają działanie: 10 – 3 = 7.
Odkładamy kolejne patyczki, mówiąc 7 odjąć 3 zielone to 4. I układamy 7 – 3 = 4.

4. Zabawa „Chronimy się przed słońcem”. Do tej zabawy potrzebujemy muzykę – kliknij tutaj oraz apaszkę. Dzieci biegają do muzyki. Na przerwę w muzyce zatrzymują się i rozciągają apaszkę nad głową – chronią się przed słońcem.

5. Zabawa „Ile kredek brakuje?”. Potrzebujemy przeźroczysty woreczek, kredki, kostkę do gry i kartoniki z liczbami od 6 do 10. Rodzic rzuca kostką i wkłada do woreczka – piórnika tyle kredek ile wypadło oczek na kostce. Dziecko losuje jeden kartonik z liczbą. Oblicza ile kredek trzeba dołożyć, aby było tyle ile wskazuje kartonik. Potem można się zamieniać i powtarzać grę wielokrotnie 🙂

6. Czy lubicie grać w dooble? Mam dla Was szkolne dooble. Wydrukujcie i bawcie się dobrze…

7. Karty pracy:

Młodszaki
Temat dnia: Wakacyjna podróż pociągiem.
1. Na dzień dobry dzisiaj Taniec zygzak – kliknij tutaj.

2. Poznaliśmy środki transportu, którymi możemy podróżować jak również wyruszyć na wakacje. Wysłuchajcie proszę piosenki i odpowiedzcie na pytania, dotyczące tekstu – kliknij tutaj.
– Kto to jest konduktor?
– Gdzie pracuje konduktor?
– Czy każdy może jechać pociągiem?
– Jak trzeba się zachować w pociągu?

3. Zabawa ruchowa „Poruszam się jak…” – kliknij tutaj.

4. Czym podróżujemy? Zamieszczam obrazki, na których widoczne są środki transportu. Rodziców proszę o przesylabowanie wyrazów, a zadaniem dzieci jest odgadnięcie, o jaki środek transportu chodzi?

5. Zapraszam was do tańca. „To jest moja prawa noga a to lewa” …zaproście do zabawy mamusię lub tatusia – kliknij tutaj.

6. Dzisiaj jest bardzo ważny dzień. Święto dzisiaj ma Wasz tatuś. Dzisiaj jest Dzień taty. Złóżcie swoim tatusiom najlepsze życzenia oraz bardzo mocno ich uściskajcie. Może uda wam się zaśpiewać piosenkę dla tatusia? kliknij tutaj

7. Dla chętnych jeszcze praca plastyczna „Żaglówki”. Potrzebne będą niebieska kartka papieru, kredki w różnych kolorach niebieskiego, oraz biała kredka, papierowe foremki do babeczek, klej, nożyczki, biały papier, rurka do picia. Na niebieskiej kartce, na dolnej części rysujemy fale kredkami w różnych odcieniach niebieskiego i białą. Nad falami naklejamy złożone na pół papierowe foremki do babeczek, do każdej doklejamy rurkę do picia i trójkąt wycięty z białego papieru. Gotowe! Ściąga – kliknij tutaj 🙂

Tyle na dzisiaj… Bawcie się dobrze! Do jutra!